Otázky a odpovědi

Odpovědi na nejčastější dotazy našich zákazníků.

Proč vážete macerát na cukr?

Bylinné sirupy jsou na bázi cukerného roztoku. Tyto sirupy totiž obsahují za studena macerované byliny a jejich účinek není zničen převařením. Právě cukr jakožto přirozený konzervant umožňuje zachovat v bylinách nejvyšší množství aktivních látek. Tuto funkci další alternativní sladidla nemají.

Proč je v sirupu obsažen sorban draselný?

Používáme nezávadný, povolený konzervant (sorban draselný), a to jen proto, abychom zachovali pozitivní účinky bylin na lidský organismus. Pasterací či jinou konzervací při vysoké teplotě by se účinné látky vypařily, zvláště enzymy, které jsou hodně citlivé a teplotně nestálé. Bez konzervace by sirupy byly odkázány k okamžité spotřebě, ihned po otevření by se staly živnou půdou pro choroboplodné mikroorganismy, plísně a bakterie. Čistota a síla bylin je zachována po dobu potřebnou k provedení kůry díky konzervaci sorbanem draselným.

Sorban draselný (E202) je draselnou solí kyseliny sorbové ve formě v podobě bílého krystalického prášku. Užívána jako konzervant, zabraňující šíření plísní a kvasinek v potravinách. Je dobře rozpustná ve vodě.Nese označení GRAS (generally recognized as safety), tzn. že je látka považována za bezpečnou.

Proč jsou sirupy v plastových obalech?

Použité lahvičky pochází ze 100% recyklovaného plastu. Recyklace plastových výrobků je pro životní prostředí méně škodící než recyklace skleněných výrobku. Plast i sklo se řadí v rozložitelnosti do stejné skupiny (takzvaně špatně rozložitelných, v některých případech nerozložitelných materiálů). Při hledání správného materiálu byli pro nás důležité i aspekty jako je spotřeba vody při výrobě, znečištění ovzduší a vod při distribuci, odolnost materiálu při doručování koncovým zákazníkům a v neposlední řadě také cena materiálu. Uhlíková stopa nám vyšla menší při využití recyklovaných plastových lahviček.

Proč užívat sirupy Herbally?

r

Šetrné zpracování

V sirupech jsou zachovány veškeré účinné látky díky šetrnému zpracování.

Příroda a zdraví na prvním místě

Tvoříme produkty s láskou a citem k přírodě.

Chutnají skvěle

Sirupy jsou pro nás symbolem zdravého mlsání. Dbáme na vyvážení chutí, tak aby i ti nejmenší si zamilovali sirupy a těšily se na další den kdy dostanou lžičku této zdravé dobroty.

Ekologické zemědělství

Obsažené byliny pochází z ekologického zemědělství. Dbáme na kvalitu pěstování, sběru i zpracování. Naše byliny mají díky zachování všech procesů neměnný obsah silic.

}

Časově nenáročné užívání

Preferujeme sirupy s ohledem na čas. Stačí si dát lžičku před odchodem do práce nebo vyběhnutím do školy. Obstarání zdraví celé rodině nikdy nebylo jednoduší.

Vlastní zkušenosti

Sirupy máme odzkoušené a věříme v jejich sílu díky vlastním zkušenostem. Víme, že si je oblíbíte i vy a budou moci pomáhat ve větším měřítku.

Sledujte nás na