Historie

Jednou ze součástí našich produktů jsou recepty lidových léčitelů.

Při výrobě sirupů Herbally jsme měli možnost nahlédnout také do soukromých spisů věhlasné lidové léčitelky Boženy Kamenické.

„Doktorka“ Božena Kamenická (bába Radnicka) (*7. srpna 1898 †5. září 1996) byla velmi odvážnou průkopnicí směru, kterému dnes říkáme holistická medicína.

Důkazem toho jsou mimo jiné i příběhy z její ordinace, kdy před všemi pacienty vyhnala z čekárny muže s tím, aby „nejprve přestal kouřit, chlastat a nelítal za ženskými. Pak se může vrátit“. Jindy doporučila ženě, aby si „našla pořádného chlapa a pak její potíže samy pominou“.

bozena kamenicka

Její schopnost rozeznávat a diagnostikovat nemoci byla klasifikována jako mimosmyslové vnímání věcí a událostí v prostoru a čase minulém, přítomném a budoucím. Říkala: „Právě proto jsem se narodila, abych zde všem strádajícím a potřebným poskytovala svou samaritánskou pomoc!“

Za Boženou Kamenickou jezdily po dlouhé roky stovky a tisíce pacientů nejen z tehdejšího Československa, ale z celé Evropy nebo z Ameriky. Na základě diagnostiky z moči a s pomocí svých schopností léčila bylinami a radami. Mezi její pacienty patřily významné osobnosti ze světa politiky nebo showbyznysu, například Ludvík Svoboda, Gustáv Husák, Karel Gott, Josef Kemr nebo Václav Havel, ale hlavně tisíce neznámých lidí. Nikdy nikoho neodmítla.

Božena Kamenická intuitivně dokázala rozpoznat, kterého pacienta musí odmítnout a doporučit mu lékaře, s kterými spolupracovala a klasickou medicínu tedy v žádném případě nepopírala a nepodceňovala.

Spolupráce fungovala i opačným směrem, kdy lékaři žádali paní Kamenickou o pomoc s diagnostikou u některých svých pacientů. Byla také např. v kontaktu s krčním specialistou, kterému posílala své pacienty na vytržení mandlí, a pak pokračovala v bylinné léčbě, na které byla její „medicína“ založena.

Byliny pro ni připravovala její spolupracovnice z Dobříše, která léčivé rostliny sháněla po celé republice. Od ní putovaly bylinky do lékáren, s nimiž radnická léčitelka spolupracovala, a tam je lékárníci míchali přesně tak, jak si paní Kamenická přála.

Současnost

Naše sirupy vyrábíme s ohledem na historii, šetrnost k přírodě a zachování čistoty bylin.

 

„Vše, co je podle přírody, je hodno úctě.“
Marcius Tullius Cicero

Z

OVĚŘENÉ ZDROJE

Používáme jen suroviny z ověřených zdrojů, vyrábíme a skladujeme ve farmaceutické kvalitě.

Z

POMÁHAJÍ V UZDRAVENÍ

Cílem je zachování maximálního množství vitamínů, minerálních látek a enzymů obzvláště. Proto jsou byliny a superovoce v sirupech zpracovávány z vodného extraktu a macerovány za studena.

Z

BEZ PŘIDANÝCH BARVIV

Obsah sirupů je čistě z ovocných šťáv, bylinného macerátu a cukru.

Z

ŠETRNOST K PŘÍRODĚ

Přes splňující standardy moderní výroby, jsme ohleduplní k přírodě. Dbáme na tři zásady, recyklace, neplýtvání a podpora lokálních rodinných zemědělství.

Bylinné sirupy Herbally

Sledujte nás na